AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
16-08-2019 03:59:57

İL BAŞKANI TEVER, ADAPOSTASI GAZETESİNİN SORULARINI YANITLADI.

Büyükşehir’de başkan değişti, eski dönem ile yeni dönemin farkı ne olacak?

Önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu iki dönem boyunca Sakarya'mız için birbirinden güzel proje ve çalışmalara imza attı. Allah kendisinden bir kez daha razı olsun. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce’ye inanıyor ve güveniyoruz kendileri de çok güzel işlere ve projelere imza atacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yeni dönemin kodları 31 Mart yerel seçim sürecinden hemen önce açıklanmıştı. 31 Mart yerel seçimleri parti manifestomuz ve seçim beyannamemizde yeni dönemin izlerini bulabilirsiniz.

 

17 Ağustos’un 20. yılına giriyoruz. Sizce Sakarya depreme ne kadar hazırlıklı?

17 Ağustos bu şehrin ve ülkemizin en acı hatırasıdır. Yirmi yıl önce 17 Ağustos’ta yaşanan acı tecrübe, bu tarihten önce inşa edilen pek çok binanın depreme dayanıklı olmadığının belirlenmesi bakımından çok önemli bir dönüm noktasıdır. 1999’da 7,4 büyüklüğünde meydana gelen depremin izleri kentsel dönüşüm uygulamalarıyla silinmeye çalışılırken, bakanlık marifetiyle de pek çok yasal düzenleme yapılarak kalıcı tedbirler alındı. Zorunlu deprem sigortaları, afet altındaki alanların dönüştürülmesi, imar barışı gibi birçok konuda hükümetimiz tarafından somut adımlar atıldı. Sakarya’mızda doğal afetlere hazırlıklı, modern yaşam standartlarına sahip, insan hayatını tehdit eden risklerden arındırılmış, yaşanabilir yerleşkeler için daha fazla çalışmalıyız. Nihayetinde tüm kurumlarımızın ve yerel yönetimlerimizin kentsel dönüşüm uygulamalarını daha fazla önemsemesi ve üzerine düşen görevi yapması gerekiyor. Cenabı Hak böylesi acı hadiselerden bizleri muhafaza eylesin.

Sizce Sakarya’nın en önemli sorunu nedir?

Sakarya’nın ivedi olarak çözmesi gereken en önemli sorunu vergi iadeleri konusudur. Büyükşehir Belediyemize gelen gelirin kesintiye uğraması şüphesiz şehrimizin hizmeti konusunda elimizi ve kolumuzu bağlıyor. Bu konuyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak ile mesele yüz yüze görüşülmüş olup çözüm yolları için meclis çalışmasıyla ilgili somut adım atılması bekleniyor. En son geçen ay Sayın Bakanımızla görüştüğümüzde vergi iadeleriyle gelirlerimizde yaşanan düşüşün çözümü için gerekli adımların atılacağını ve bir yasal düzenlemeye ihtiyacın olduğunu ifade etmişti. Sadece Sakarya’mızın da değil Türkiye’de birkaç büyükşehir belediyesinin de bu konuda sorun çektiğini biliyoruz. Orta vadeli program ölçeğinde Allah’a hamdolsun ki her projemiz aksamadan sürüyor ve bir şekilde sona eriyor. Bu sorunu da el birliği ve güç birliği içerisinde aşacağımızı düşünüyorum.

Sistem tartışması yapılıyor. Sistem hakkında düşünceniz nedir?

16 Nisan 2017’deki referandum ve halk oylamasıyla ülkemiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine ve 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleriyle de birlikte sistem fiilen yürürlüğe girmiştir. Sistem tartışmasını yeni baştan açmanın ülkemize hiçbir yararı olmayacağı gibi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini tartışmaya açmakta keza Sayın Cumhurbaşkanımızı ve hükümet sistemini de tartışmaya açmaktır biz bunu doğru bulmuyoruz. Şayet Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin aksayan bir yönü varsa partimiz ve meclisimiz bu konuda bir değerlendirme yapar ve çözüm yolu için yasal düzenlemeye gider bu da gayet doğaldır.

Bugün bayram AK Parti olarak vatandaşlara ne söylemek istersiniz?

Öncelikle Kurban Bayramının; hemşehrilerimize, aziz milletimize ve İslam dünyasına barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.  Paylaşmanın fazileti, yardımlaşmanın güzelliği, zorda kalanlara el uzatmanın ahlaki mükellefiyeti bayramın gerçek anlam ve manasında gizlidir. Hepimiz müşterek bir vatan toprağı üzerinde yaşıyor; müşterek bir inancı paylaşıyor, müşterek bir kaderi yaşıyoruz. İnanıyorum ki mübarek Kurban Bayramı bu atmosferi daha da pekiştirecektir. Bayram günlerinde bütün insanlık ailesi için huzur ve barış dilemeyi, nerede kalbi kırık insan varsa ona ulaşmayı ve kırık gönüllere merhem olmayı asla unutmayalım. Zira bayram, gönül almak, kalp onarmak, mazlum ve mağdurun yüzünü güldürmektir. Bu duygularla Sakaryalı tüm hemşehrilerimin mübarek Kurban Bayramını tebrik ediyor, Bayramın; İslam alemine ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.