Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
27-09-2019 10:30:23

AK Parti Sakarya 72. İl Danışma Meclisi Toplantısı Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

AK Parti Sakarya 72. İl Danışma Meclisi Toplantısı Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen Danışma Meclisi Toplantısına AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’in yanı sıra, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Milletvekili Recep Uncuoğlu, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Döğücü, Kadın ve Gençlik Kollarının İl Başkanları, İlçe Başkanları, Belediye Başkanları ve çok sayıda partilinin katılımıyla gerçekleşti.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever; “AK Partili kardeşim hiçbir zaman kendini partisinin önüne koymaz. Kendini partisinden önemli görmez. Bu millet kendisi için değil, kendisi bu millet için vardır. AK Partide siyaset yapanlar, başarılar karşısında şımarmaz. Bizler, bu topraklarda, bu kadim medeniyetin izleri üzerinde, yeniden büyük Türkiye’yi inşa etme ideali için sorumluluklar kuşanmış yol arkadaşlarıyız” ifadelerine değindi.

Parti yöneticilerinin tevazu ve samimiyet içerisinde çalışmalarını sürdürmelerini gerektiğini ifade eden Tever: “Milleti ve inançları için her türlü fedakârlığı göze alan haksızlığın karşısında, hakikatin yanında olmaktan bir an olsun vazgeçmeyen, mazlum ve mağdurların sesi olan Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dava arkadaşlarıyız. Her birinizin bulunduğu noktada hizmet etme ve daha iyisini yapabilme çabası; işte bu inanç, bu dertleniş ve sorumluluk bilincinin getirdiği çabadır. Biz her gün İl Başkanlığında, belediyede, gençlik ve kadın kollarında ya da belediye meclislerindeki çalışmalarımızda; mahallemize, ilçemize ve şehrimize daha iyisini nasıl yapabiliriz diye çırpınırız. Her akşam yastığa başımızı koyduğumuzda o gün ne yaptığımızın muhakemesini, sorumluluklarımızı hakkıyla yerine getirip getirmediğimizin vicdan muhasebesini de yaparız. Başarımızın sırrı da bence budur. Başarımızın sırrı yaptığımız her işin samimiyet yüklü olmasıdır. Bizler Sakaryalı hemşerilerimiz için çalışmaya, üretmeye, sorunları çözmeye ve yeni projelerimizi gerçekleştirmeye durmadan devam edeceğiz. Partimizin istikrarını bozmayı amaçlayanlara en güzel cevabı; çalışmalarımızla, icraatlarımızla ve reformlarımızla vereceğiz. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize de siz kıymetli teşkilat mensuplarımızdan aldığımız güç ile birlikte emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz” dedi.

Ekim ayında başlayacak kongre sürecine değinen İl Başkanı Tever: “2001 yılında Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı siyasi mücadelede hep birlikte başarılarla dolu 18 yılı yaşayarak geride bıraktık. Bizim partimizin en önemli özelliklerinden birisi de değişimi, yenilenmeyi kendi içinde başarıyor olmasıdır. Bu vesileyle Ekim ayında başlayacak kongre sürecinde ilk önce delegelerimizi belirleyeceğiz. İlçelerimiz ve sonrasında il kongremizi gerçekleştirerek AK Parti ailesini daha da büyütecek, saflarımızı hem genişletecek hem de yenileyerek sıkılaştıracağız. Aynı istikamette gönül birliği yapmış dinamik, heyecanlı ve tecrübeli teşkilatlarla AK davamızı daha da güçlü kılacağız” dedi.

İl Başkanı Tever’in konuşmalarının ardından İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu ve İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer söz alarak teşkilat çalışmaları ve sosyal faaliyetleri içeren sunum ve konuşmalarını gerçekleştirdi.

Ardından AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Av. Abdurrahman Döğücü bir selamlama konuşması yaparak Sakarya’da olmaktan duyduğu memnuniyeti ve mutluluğunu ifade eden kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Daha sonra söz alan Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu’da Türkiye’nin içerideki ve dışarıdaki şer odaklarıyla girdiği mücadeleye değinerek; “AK Parti; kültürde, sanatta, ekonomide ve teknolojide dışa bağlı değil, çıkar çevrelerinin ellerinde değil, sadece ve sadece milletin emrinde olan bir siyasi harekettir. Arkamızda milletten başka hiçbir güç yok, Allah'a çok şükür olmayacak da. Arkamızda dünyanın falanca lobisi, çıkar çevresi, medya kuruluşları değil bizatihi milletin kendisi var, aziz Sakaryalı hemşerilerimiz var. Bu davada, 18 yıldır karşılaştığımız her türlü zorlukta, girdiğimiz her türlü siyasi, askeri ve ekonomik mücadelede, aziz milletimizin de desteğini yanımıza alarak yolumuzda ilerledik. Milletimizden aldığımız yetki ve onların hayır dualarıyla, ülkemize cumhuriyet tarihinin en büyük eserlerini ve hizmetlerini kazandırdık ve kazandırmaya da devam edeceğiz inşallah. AK Parti bütün mazlumlara umut olmaya, insanlarımızın yüzünü güldürmeye her zaman devam edecek” dedi.

Sözlerine tekrarlanan İstanbul seçimleri ile ilgili çarpıcı örnekler vererek başlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Sakarya’nın devam eden devlet yatırımları ve özellikle sağlık alanında yaptığı başarılı çalışmalarına değinerek yerel medyaya ağır eleştirilerde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Tank Palet Fabrikasına yönelik partisine ve hükümete yönelik ifade ettiği eleştirilere sert bir dille cevap veren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz: “Kılıçdaroğlu’na çok üzülüyor ve acıyorum. Sakarya’mıza çok büyük katma değer sağlayacak olan, tamamen ideolojisine ters düşürerek başka yönlere çekmek istediği Tank Palet fabrikasına yönelik ifadelerini üzülerek hep birlikte basından takip ettik. Bu doğru değil.  Tank Palet Fabrikası BMC firmasına fabrikanın olduğu yerle birlikte 25 yıllığına Milli Savunma Bakanlığımız tarafından kiraya verildi. 25 yıl içerisinde Tank Palet yaptığı bütün işleri BMC firması yapacak ve burada yerli ve milli tankı üretecek ve sonunda da Karasu’daki temelini attığımız yere biliyorsunuz oraya dönecek ardından kiralanan yer Milli Savunma Bakanlığına geri dönecek. İş bu kadar açık ve netken kaldı ki burada Katar’ın misyonu nedir BMC şirketinin yüzde 49 ortağıdır. Katarlı bir işadamı gelmiş BMC’ye yüzde 49 ortak olmuş ama birileri bir kaşık suda fırtına koparıyor. Tabii biz biliyoruz ki BMC’nin bugünkü ortağı Alman, Japon ve Koreli olsa hiçbirinden ses çıkmayacak, ortak Katarlı olunca Kılıçdaroğlu ve ekibini düşündürüyor neden çünkü biz Katar’ı yedirmedik de ondan. Tank Palet Fabrikası, BMC firmasına sadece kiralanmıştır ve süreçten sonra inşallah Karasu’da imar ettiği üsse geri dönerek bütün fabrikayı Savunma Bakanlığına geri devredecektir. Burada çalışan tüm işçilerin hakları ve statüsü korunuyor, Savunma Sanayii Başkanlığının ASFAT şirketi üzerinden tüm hak ve ödevleri koruma altındayken bu istihdam sayısı da yedi yüzlerden on binlere çıkacak. 24 ayda 40 tane tank üretilecek 41. Tank’ın üzerine de milli motor yerleştirilecek. 250 tank bizzat yerli ve milli olarak TSK envanterine girecek. Ardından 100 tankı da Katar ordusu parasıyla satın alacak. Bu kadar açık ve net olan hadiseyi, Sakarya’mızın katma değerini muhalefetin, başka başka yerlere çekerek diline siyasi malzeme yapmasını asla doğru bulmuyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Danışma Meclisi Toplantısı soru-cevap kısmıyla devam etti. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin yurtdışı programı nedeniyle meclise katılmadığı ifade edildi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.