• ×

  İl Başkanı

  FEVZİ KILIÇ

  1964 doğumluyum.Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme bölümü mezunuyum.Evli ve 4 çocuk babasıyım. 1992-1995 Yıllarında Refah Partisi Sakarya Merkez İlçe Yönetiminde bulundum. 1994 yılında Refah Partisinden Adapazarı Belediyesi Meclis Üyesi Adayı oldum.1995-1997 yıllarında Refah Partisi İl Yönetim Kurulu üyeliği yaptım. 2001 yılında Ak Parti Sakarya İl Kurucusu oldum. Ak Parti Sakarya İl Başkan Yardımcılığı (Halkla İlişkiler Başkanlığı) görevinde bulundum. Ak Parti Sakarya Kurucu İl Başkanı Hasan Ali Çelik’in Milletvekilliği Adaylığı için istifa etmesi nedeniyle yapılan seçimde İl Başkanlığına seçildim. 2003 yılına kadar İl Başkanlığı görevini sürdürdüm. 2007 yılında Ak Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı oldum. 2009 yılındaki Mahalli İdareler seçimlerinde Adapazarı Belediye Meclis Üyeliğine aday oldum ve seçildim. 2009-2015 yılları arasında Adapazarı Belediyesi, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilliği görevlerini icra ettim. 07 Şubat 2015 tarihinde Ak Parti Sakarya İl Başkanlığına seçildim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ABDURRAHMAN DÜZCAN

  1987 doğumlu.Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu.Serbest avukat olarak çalışmaktadır.Sakarya Barosu İnsan Hakları Komisyonu Yürütme Kurulu üyesidir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AHMET İPÇİOĞLU

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  CAN CENGİZ ÇETİN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  CANAN MEHMETAĞAOĞLU

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  DURSUN CANER

  1963 Karasu/Darıçayırı doğumlu.1986-2009 yılları arasında Sakarya Köy Hizmetlerinde çalıştı.Bu düre içinde 12 yıl boyunca Yol-İş Sendikasında Teşkilat sekreterliği görevinde bulundu.2004-2014 yılları arasında Karasu İlçesinde İl Genel Meclis Üyeliği yaptı.Evli ve 3 Çocuk babası.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  EKREM DURAN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ELİF ZEYNEP ÖRÇÜN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ENİS AKSOY

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ENVER TOK

  1969 yılında Sakaryada doğdum.İlk Orta ve lise öğrenimimi Adapazarında tamamladım.İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde (İşletme Yönetimi ve organizasyonu)bitirdim.Sonra 1994 yılında ticaret hayatına atıldım.2001 yılında partimiz kurulduğunda bende Serdivan belde kurucu Siyasi ve Hukuki işleri başkan yardımcılığı görevinde bulundum.20042009 yıllarında Serdivan Belediye Meclis Üyeliği ve başkan vekilliği yaptım.Şu an Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve Ferizli Organize Sanayi Müteşebbis Heyet(Denetim Kurulu)üyeliği görevinde bulunuyorum.Sivil toplum örgütlerinde olan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya şubesinin de başkan vekilliğini yapmaktayım.Adapazarı'nda İnşaat Malzemeleri,teknik hırdavat ve sinai gaz alanlarında faaliyet gösteren bir firmanın ortağıyım.Firmamız 32 çalışanı,4 adet mağaza ve deposu ile Sakarya ve çevre illere hizmet vermektedir.Evli ve 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ERDOĞAN DEMİRCİ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ESRA SERBES

  1980 yılında Sakarya'da doğdum.İlk,orta ve lise öğrenimimi Sakarya'da tamamladım.2002 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık ve Pazarlama bölümünden mezun oldum.2002 yılından bu yana aile firmamızda (kuyum,döviz,mücevher)çalışmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  EVREN ÇAKIRSOY

  1982 Sakarya Doğumlu.İşletme bölümü mezunu.Sakarya Üniversitesi Yüksek Lisansı tamaladı.Doktora eğitimine devam etmektedir.2011 yılından bu yana Sakarya Üniversitesi bünyesinde çeşitli okullarda Muhasebe-Finansman ve Ekonomi dersleri vermektedir.Sakarya Yerel Kültür Derneği Federasyonu Kurucu Başkan Yardımcısı ve Adapazarı Yerel Kültür Derneği Başkanıdır.2014 Yerel Seçimlerde Adapazarı Belediye Meclis üyeliğine seçildi.Halen Adapazarı Belediyesi Plan ve Bütçe Komisyon Başkanlığı,Denetim Komisyon Başkanlığı ve Uyuşturucu ile Mücadele Komisyon Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.Çeşitli yayın organlarında belli süreler Ekonomi ve Politika yazıları olup çeşitli dergilerde yayınlanmıştır.Çok iyi derecede İngilizce ve Başlangıç düzeyinde Rusça bilmektedir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FATİH KICIR

  1982 ADAPAZARI DOĞUMLU . MAKİNE MÜHENDİSİ, İŞLETME YÜKSEK LİSANSI,İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI EVLİ VE 1 ÇOCUK BABASI

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FATİH ÖZPİLAVCI

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FATİH SEVİNDİK

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FEVZİ GÜRSOY

  1980 doğumlu. Çevre Mühendisi.Adapazarı Belediyesi Meclis Üyesi.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FİKRET KESİM

  1971 yılı Hendek Doğumluyum.Arifiye İlçesinde İkamet etmekteyim.Evliyim.2 Evladım bulunmaktadır.Anadolu Üni.İşletme Fakültesi mezunuyum.Mali Müşavirim.Özel bir şirkette muhasebe müdürü olarak görev yapmaktayım.Mesleğim ile ilgili olarak Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirleri Odası Üyesiyim.1996-1997 yıllarında askerli görevimi yerine getirdim.1997-2011 yılları arasında özel bir şirkette muhasebe sorumlusu olarak 2001-2002 yılları arasında Sakarya'da özel bir şirkette mali ve idari işleri birim yöneticisi olarak çalıştım.2002 yılından itibaren Sakarya 1.OSB'de bulunan Atamak Makina Ltd.Şti'nde muhasebe müdürü olarak görevime devam etmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  GÖKHAN ÇUBUKÇUOĞLU

  1984 Adapazarı doğumlu.Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve İşletme Fakültesi mezunu.halen Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yüksek Lisansına devam etmektedir. Sakaryaspor yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu.Halen Yeşilay Sakarya İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.Evli ve bir çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  GÜRCAN ÇETİNKAYA

  1978 yılında Sakarya'da doğdum.İlk,Orta ve Lise Eğitimimi Adapazarı'nda tamamladım.2002 yılında Söğütlü İlçe Gençlik kolları yönetim kurulunda görev aldım.2006-2008 yılları arasında Söğütlü İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı yaptım.2009 Mahalli İdareler seçimlerinde İl Genel Meclisi Yedek Üyeliği,2012 yılında Ak Parti Söğütlü Ana Kademe yedek üyeliği,2014 yılı Söğütlü Ana Kademe Teşkilat Birim Başkanlığı ve İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum.2015 yılında İl Yönetim Kurulu üyesi olarak görevime devam etmekteyim.Orta Derecede İngilizce biliyorum.Evli ve 1 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HALİME AYKILIÇ YENİ

  1976 Sakarya doğumlu.İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunu.Evli ve 2 çocuk annesi.2000 yılında itibaren kendi muayenehanesinde çalışmaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HATİCE SIÇRAMAZ

  1977 Doğumlu.Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu.Uzmanlık alanı;Dokuz Eylül Üniversitesi Üroloji bölümü.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HAYRETTİN SERTAÇ HEPGÜL

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HÜSEYİN GÜRSOY

  13.09.1978 yılında Trabzon ili Beşikdüzü ilçesinde doğdu.İlköğretimini 1989 yılında Ankara’da, orta ve lise öğretimini 1995 yılında Sakarya İmam-Hatip lisesinde, üniversite öğretimini 2003 yılında Konya, Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesinde tamamladı. 2004 yılında kendi şirketini kurarak ticari hayata atılmış ve halen ticari hayatına üç ayrı şirket ile devam etmektedir. 1996-2000 yılları arasında okumuş olduğu Veteriner Fakültesinde Milli Gençlik Vakfı Fakülte Başkanlığı görevini yürütmüştür. 2001-2003 yılları arasında Ak Parti Konya Selçuklu ilçesi kurucu Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. 2005-2008 yılları arasında Ak Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. 2009 yılında yapılan seçimlerde Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Komite üyeliğine seçilmiş ve bu görevi 4 yıl sürdürmüştür. 2013 yılında yapılan seçimlerde Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasında Meclis Üyeliğine seçilmiştir. 2009 yılında Sakarya Yurtlar Birliği Kurucu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüş, 2014 yılında Sakarya Yurtlar Birliği Başkanlığına seçilmiştir. HALEN;SATSO Meclis Üyeliği SATSO Eğitim Kültür ve Turizm Komisyon Başkanlığı Sakarya Yurtlar Birliği Başkanlığını,görevlerini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET ERKUT AŞOĞLU

  1959 yılında Adapazarı’nda doğdu. Öğrenimini Adapazarı’nda tamamladı. Orta öğreniminden itibaren aile işletmelerinde çalışarak eğitimini sürdürdü. 1986 yılında İ.T.Ü. Sakarya Makina Mühendisliğinden mezun oldu. ABD de dil, bilgisayar ve işletme konularında öğrenim gördü. 1994 yerel seçimleri ile Adapazarı Belediyesi Meclis üyeliği, Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. İBB de danışmanlık yaptı. 1997 den beri inşaat sektöründe taahhüt ve dış ticaretle iştigal etmektedir. ABD ve Türkiye’de birçok dernek ve vakfın kurucu, başkan veya yönetim kurullarında görev yaptı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET EROL

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET YILMAZ

  1962 Karasu doğumlu. İlkokulu Salıkkaya Köyü’nde, ortaokulu Kocaali’de, liseyi Sakarya Endüstri Meslek Lise’sinde tamamladı. 1986 yılında Necatibey Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi.1986-1989 yılları arasında Zonguldak Çaycuma’da edebiyat öğretmenliği yaptı. Kısa dönem askerlik görevinden sonra 1991 yılında Adapazarı’nda beyaz eşya ticaretine başladı. Halen eşi ve oğlu ile aynı işi sürdürmektedir. Aynı zamanda fındık üreticisidir. 1993-2002 yılları arasında Sakarya Beyaz Eşya Satıcıları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı yaptı.2004’te Müsiad Sakarya Şubesi’ne üye oldu. 2005-2010 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2009-2013 yılları arasında Sakarya Sanayi ve Ticaret Odası Meclis Üyeliğinde bulundu. 2001 yılında Ak Parti Sakarya İl Kurucusu olarak siyasete dahil oldu. İl Yönetim Kurulu Üyeliği, 2009’da Sosyal İşler, 2012’den bu yana da Ekonomi İşlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MERAL ÖZEL

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MERVE HİLAL COŞAR

  1984 ADAPAZARI DOĞUMLU SINIF ÖĞRETMENİ ÜNİVERSİTE MEZUNU EVLİ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUHARREM İŞLER

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA KAYTAZ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NURSEL ÖZKILIÇ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ÖMER ÇELİK

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ÖNDER BALTAOĞLU

  1989 yılında Adapazarı'nda doğdu.2011 yılında Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu.Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı.İnşaat ve turizm alanında faaliyet gösteren aile şirketinde yönetici olarak çalışmaktadır.Evlidir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ÖZKAN PINAR

  Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden 2004 yılında mezun oldu. Sakarya Üniversitesi Muhasebe-Finansman alanında yüksek lisansını bitirdi. 2004-2007 yılları arasında kamu hizmetinde bulundu. Halen bir bankada ticari krediler, dış ticaret ve portföy yönetimi üzerine kıdemli uzman olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Politik Ekonomik ve Siyasal Araştırmalar Merkezi ( PESA) 'nde araştırmacı olarak çalışmaktadır. Mikro ve makro finansal istikrar,merkez bankası politikaları ve kamu sağlık hizmetleri sunumu alanlarında yayınlanmış araştırma, çalışma ve köşe yazıları bulunmaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RAHMİ ŞENGÜL

  1970 Adapazarı doğumluyum.Evli ve 3 çocuk babasıyım.Erenle İlçesinde ikamet etmekteyim.Ticaret Lisesi mezunu olup halen AÖF Muhasebe Vergi Uygulamaları son sınıf öğrensiyim.1993 yılından beri kendi ofisimde Mali Müşavirlik mesleğini icra etmekteyim. 2006 yılı Ak Parti Adapazarı İlçesi Yönetim Kurulu Adayı 2006 yılı Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası TÜRMOB Delegesi 2006 yılından itibaren 3 Dönem Sakarya SMMMO Mesleki Sorunlar Komisyon Üyeliği 2006-2007 Sakarya Spor(Süper Lig)Yönetim Kurulu Futbol Şube Sorumlusu 2007-2008 Sakarya Spor(PTT 1.Lig)Yönetim Kurulu Futbol Şube Sorumlusu 2009-2010 Sakarya Spor(2.Lig B)Yönetim Kurulu Mali İşlerden Sorumlusu As Başkan 2012 yılı Sakarya Spor Kayyum Heyeti Başkanı 2014 yılı Ak Parti Erenler İlçe Başkan Adaylığı

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  REMZİ YILDIRIM

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  REYHAN AŞKAR YÜCE

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SAADETTİN ÇOLAK

  1967 yılı Adapazarı doğumlu.Öğrenimini tamamladıktan sonra ticarete atıldı.evli ve 2 çocuk babası.Siyasi hayatına Refah partisi gençlik kollarında başladım.Sırasıyla Fazilet Partisi İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, Saadet Partisi ve Has Parti Kurucular Kurulu ve İl Başkan yardımcılığı görevlerini sürdürdü.Halen WUSHU Federasyonu As Başkanı ve Balkan Ülkeleri Wushu Federasyonu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.Adapazarında gayrimenkul üzerine çalışmaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SELAMİ ÖZTÜRK

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SERDAR YENER

  1981 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini İstanbul’da, orta ve lise öğrenimini Sakarya’da tamamladı. Dil eğitimini yurt dışında tamamladıktan sonra 2008 yılında Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden, 2014 yılında A.Ö.F. Adalet bölümünden mezun oldu. Arifiye ve Sapanca’da makine ve mermer sektöründe faaliyet gösteren sanayi tesislerinin yönetim kurulu başkanlığını yürüten Yener, Sakarya Makine İmalatçıları Birliği (SAMİB) kurucu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir. AK Parti’de çeşitli kademelerde görev alan Yener, evli ve üç çocuk babasıdır. 2014 yılı yerel seçimlerinde Arifiye İlçesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi meclis üyeliğine seçilen Serdar YENER, halen bu görevi sürdürmektedir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ŞEREF DORAK

  1966 Sakarya Doğumluyum.Hizmet sektöründe yaklaşık 25 yıldır işletmeci olarka tesislerimde Sakarya halkımıza hizmet vermekteyim.Çiftlik Pazarlama ve et ve et ürünleri tic.ltd.şti. şirket müdürüyüm, diğer bir tesisimiz olan Sakarya Hanedan Tesisleri şirket ortağıyım.Bünyemizde yaklaşık elli personel istihdam ediyorum.Evli ve 3 çocuk babasıyım.Serdivan İlçesinde ikamet etmekteyim.İlçemizde sosyal içerikli projelerde zaman zaman görev almaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SERKAN CERRAHOĞLU

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SEZAİ AKYOL

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SİNAN YAZICI

  1974 ADAPAZARI DOĞUMLU İŞ ADAMI LİSE MEZUNU EVLİ VE 3 ÇOCUK BABASI

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SÜLEYMAN KARAKUŞ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  UĞUR ŞEREMET

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  VEDAT ERDEM

  1962 DOĞUMLUYUM.EVLİ 4 ÇOCUK BABASIYIM.SİYASİ HAYATIMA RP VE FP AK PARTİ ÇİZGİSİ İLE DEVAM EDİYORUM.RP VE FP DE İL YÖN.KURULU ÜYELİKLERİNDE BULUNDUM.1994 DE BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ İLE 4.YIL ENCÜMEN ÜYELİĞİ İMAR KOMİSYON VE İL TAKTİR ÜYELİKLERİNDE BULUNDUM.AMATÖR KULÜPLER DERNEKLER VE BİR ÇOK SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDA BULUNDUM.AK PARTİ SİYASET AKADEMİSİNE KATILDIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YUNUS TEVER

  1980 Adapazarı doğumlu.İlk,orta ve lise öğrenimini Sakarya'da tamamladı.2002 yılında Doğuş Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin İşletme bölümünden mezun oldu.2002 yılında askerlik görevini Eskişehir'de tamamladı.2014 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde öğrenimine devam etmektedir.2003 yılından bu yana Orman ürünleri alanında faaliyet gösteren aile şirketinde yöneticilik yapmaktadır.2009-2014 yılları arasında Adapazarı Belediye Meclis üyesi olarak görev yaptı.Belediye meclis üyeliği döneminde Plan-Bütçe, İmar ve Denetleme komisyonlarında görev aldı.2011 yılından bu yana MÜSİAD Sakarya Şubesi yönetim kurulu üyeliği,2013 yılından bu yana Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyeliği ve aynı zamanda Kaynarca mobilya ihtisas OSB müteşebbis heyet ve denetleme kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir.Ekonomi İşlerden sorumlu il başkan yardımcısı olan Tever, ingilizce bilmektedir.Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ZEKERİYA KESTANE

  1957 YILINDA SERDIVAN DA DOĞDUM LISEYI IMAM HATIP LISESINDE BITIRDIM.ASKERLIK GÖREVIMDEN SONRA ZIRAI DONATIM FABRIKASINDA ÇALIŞTIM.BURDAN AYRILDIKTAN SONRA TICARET HAYATIMA BAŞLADIM ŞU ANDA SERDIVAN DA YAKUT MOBILYA NIN SAHIBI VE SAKARYAPOR YÖNETIM KURULU ÜYESIYIM.EVLI 3 ÇOCUK BABASIYIM 14 AĞUSTOS 2001 YILI AK PARTI KURUCU ÜYELIĞINDE BULMAKTAYIM.