Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
16-04-2015 00:00:00

Milletveikili Aday Tanıtım Toplantısı Ankara Arenada Yapıldı.

Sayın Başbakanımız konuşmasında;

”Çoklukta birlik” ilkesi

Başbakan Davutoğlu, dünyada hiçbir ülke ve mekanın, medeniyet mirası bakımından Türkiye kadar şanslı ve birikimli olmadığını vurgulayarak, “İnsanlık tarihinin kadim, modernite ve küreselleşme evreleri, bu topraklarda yoğun bir şekilde yaşanmış ve yaşanmaktadır. İlk tarım toplumunun yaşandığı Çatalhöyük’ten kadimin en renkli son örneği olan Osmanlı İstanbulu’na kadar kadim birikimin bütün renkleri bu mekanda hayat bulmuş, moderniteyle kadimin en kapsamlı yüzleşmesi bu coğrafyada yaşanmıştır” ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkanı Davutoğlu, küreselleşmenin getirdiği bütün dinamik süreçlere en derinden ve en yakından muhatap olunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Kaynağında derin bir insan, zaman ve mekan idraki barındıran bu engin tecrübe birikiminin en doğal sonuçlarından biri çevre ve şehir bilinci konusundaki duyarlılığımızdır. Varoluşumuzun ontolojik zeminini oluşturan doğanın ve çevrenin korunması gelecek nesillere olan bir borcumuzdur ve bu ülkenin havası, suyu, toprağı, güneşi, ırmakları, dağları, ormanları ve ovaları vatandaşlarımızın mekan bilincine ve devletimizin sorumluluk alanına emanettir. Mimari, insani ve sosyal doku açısından en kadim şehir kültürüne sahip olma bilinciyle bu zengin kültürü koruyarak şehirlerimizi insanlık birikimine açmamız ve küreselleşmenin meydan okumalarına karşı insan odaklı bir şehir bilincini yaşanır kılmamız kültürel sürekliliğimizin en temel şartıdır. Bütün bu engin birikime dayanan kültürel birlikteliğimizin esası ‘kesrette vahdet’ yani ‘çoklukta birlik’ ilkesidir. Bu ilkeyle içselleştirici, kuşatıcı ve bütünleştirici bir yaklaşımla büyük bir kültürel uyanışa zemin teşkil edecek bir harmanlanma gerçekleştirecek; hiçbir medeniyet birikimini ötekileştirmeyen ve dışlamayan bu kültürel harmanlanmayla köklü medeniyet birikimimizden evrensel insanlık kültürüne özgün katkılar sunacak, büyük bir varoluşsal kriz yaşanan bu tarihi dönemde, insan onuruna dayalı yeni bir medeniyet çağrısının öncüsü olacağız. Türkiye, zengin kültürel birikimi, özgürlükçü demokrasi tecrübesi, güçlü ekonomisi, insan odaklı siyaset anlayışı, sağlam sosyal dokusu, dinamik insan unsuru, etkin dış politikası ile insanlık aleminin onurlu bir üyesi ve küresel düzenin yükselen gücüdür. Bu yükseliş insan onurunu esas alan Yeni Türki Sözleşmesi ile geleceğe taşınacaktır.

“Yüzde 55’e AK Parti iktidarını taşımaya hazır mısınız”

Davutoğlu, 100 maddelik sözleşmeyi okuyarak, “Gördüğünüz gibi biz slogan atmıyoruz, hakaret etmiyoruz, biz kimseyi dışlamıyoruz” dedi. Davutoğlu, yeni bir medeniyet çağrısıyla hem millete hem insanlığa yeni bir çığır açmayı hedeflediklerini söyledi.

Davutoğlu, “Buradan Kılıçdaroğlu’na, Bahçeli’ye, Demirtaş‘a bir kez daha sesleniyorum: Eğer bu milletle ilgili bir idealiniz, bir aşkınız, sevdanız varsa gelin seçim meydanlarını seviyesiz tartışmaların, karşılıklı hakaretlerin alanı değil vizyonların, fikirlerin, projelerin tartışıldığı fikir harmanları haline getirelim. Eğer heybenizde bu millet için bir düşünce, dünya için yeni bir ses varsa onu çıkarın. Alkışlamayı bırakın, alkışlanacak işler yapın. Biz alkışlanacak işler yapmaya kendimizi adadık. Ama bu milletimizin alkışı, milletimizin bize verdiği destektir” diye konuştu.

Aday tanıtımına geçmeden önce partililerin sesini duymak istediğini belirten Davutoğlu, salondakilere şu soruları yöneltti:

“Tarihi bir misyon hareketi, bir erdemliler hareketi, bir milli irade hareketi, bir adalet ve kalkınma hareketi olan AK Parti hareketini zirveye taşımaya var mısınız? AK Parti’nin öncülüğünde bu aziz ülkeyi geleceğe taşımaya var mısınız? Sandığa, 7 Haziran’da fevç fevç giderek ‘Yeter, söz de karar da sadece milletindir’ demeye var mısınız? Milletimizi, insan onurunu esas alan ‘Yeni Türkiye Sözleşmesi’ne davet etmeye var mısınız? Özgürlüklerin korunmasına, ahlaki erdemin hakim kılınmasına gayret göstererek katkıda bulunmaya var mısınız? 7 Haziran’a kadar, önümüzdeki 52 gün için gece ve gündüz, öğlen ve ikindi, yatsı ve seher, her vakitte emek vermeye, ter dökmeye hazır mısınız? 24 saat yetmiyorsa 25’inci saati bulmaya hazır mısınız?

Bu 52 gün içinde sağınızdaki, solunuzdaki, komşularınız, kardeşleriniz, dostlarınız, ahbaplarınıza AK Parti davasını anlatmaya ve onlara bu davaya katılmaya çağrıda bulunmaya hazır mısınız? İnşallah, 7 Haziran’da bütün geçmiş seçimlerin rekorunu kırarak yüzde 55’e AK Parti iktidarını taşımaya hazır mısınız?”

Partililerden olumlu cevap alan Davutoğlu, “Siz hazırsanız, işte milletvekili adaylarımız burada, onlar da milletle buluşmaya hazır. Artık her bir milletvekili adayımız milletin vekili olarak milleti temsil ediyor. Allah bu kutlu yolda yolumuzu, akıbetimizi hayreylesin. Ülkemize, İslam dünyasına, gönül coğrafyamıza ve insanlık alemine tekrar hizmet etme şerefini bize nasip eylesin” temennisinde bulundu.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, seçim kampanyasının ve seçimin Türkiye’ye, komşu coğrafyalara, gönül coğrafyalarına ve insanlık alemine hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını tamamladı.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.